ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

OPIS OGÓLNY 

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE

 

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie, pozwalają obniżyć w znacznym stopniu koszty ogrzewania zimą, latem natomiast, gdy świeci słońce a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok, dający odpoczynek zmęczonym oczom. O każdej porze roku rolety chronią Państwa prywatność i spokój.

Oferujemy szeroką gamę profili, a także wiele optymalnych rozwiązań sterowania roletami. W naszej ofercie znajdą Państwo: napędy ręczne, mechanizmy półautomatyczne oraz napędy elektryczne wraz z systemami sterującymi, które pozwolą komfortowo obsługiwać rolety.

 

Rolety zewnętrzne - trwałość i jakość

Do produkcji elementów rolet używamy wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich najwyższą jakość. Wszystkie elementy pokrywane są farbami o bardzo dobrej trwałości kolorów i zwiększonej wytrzymałości na ścieranie. Odporne na niszczące oddziaływanie czynników atmosferycznych powłoki sprawiają, że po wielu latach użytkowania Państwa rolety zachowają w pełni swoje walory estetyczne i użytkowe.

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE SYSTEM ADAPTACYJNY

ZDJĘCIE

System rolet zewnętrznych przeznaczony do zastosowania przede wszystkim
w istniejących budynkach. Roleta zewnętrzna zwijana jest do skrzynki aluminiowej przytwierdzonej na ścianie lub ościeży. Skrzynka rolety staje się wówczas elementem dekoracyjnym. W swoim asortymencie posiadamy dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.

Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Rolety dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej dzięki czemu mamy możliwość dopasowania koloru rolety do elewacji budynku. Elementy rolety zewnętrznej (skrzynka, pancerz, prowadnice).

MONTAŻ SYSTEMU ADAPTACYJNEGO

zdjęcie + opis

zdjęcie + opis

zdjęcie + opis

Obecnie mamy możliwość wyposażenia rolety w siatkę insektową. W tym przypadku oprócz wyżej wymienionych zalet zapewniają ochronę przed owadami.

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE OPOTERM

zdjęcie

Jest to system bardzo wszechstronny i uniwersalny, który umożliwia montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety a także zestawu rolet w jednej skrzynce.

Szczególną zaletą systemu jest możliwość wyboru rodzaju rewizji od czoła lub od dołu skrzynki nawet przed końcowym montażem całej rolety.

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE MONTAŻ

zdjęcie

 

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE INTEGRO

zdjęcie

Rolety zewnętrzne w systemie INTEGRO są systemem, z którego często korzystają budowniczowie i projektanci. Wyróżniającą cechą systemu INTEGRO jest to, że skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, natomiast prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do koloru okien bądź budynku.

System INTEGRO rolet zewnętrznych nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, więc nie naruszają bilansu energetycznego budynku, w którym są montowane.

Innowacyjność rolet zewnętrznych w systemie INTEGRO sprawia, że stanowią integralną część budynku. Czoło skrzynki stanowi podkład pod dowolny materiał wykończeniowy, którym może być np. tynk lub płytka elewacyjna .

Prace konserwacyjne rolety przeprowadzane są poprzez klapę rewizyjną znajdującą się na spodniej części skrzynki rolet na zewnątrz budynku.

 

MONTAŻ SYSTEMU INTEGRO

zdjęcie + opis

zdjęcie + opis

zdjęcie + opis

 

 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 10.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 2.jpg
 • 1.jpg
 • 4.jpg
 • 3.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg

 

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus fermentum pellentesque nibh id commodo. Etiam laoreet varius odio, vel blandit arcu rhoncus ut. Suspendisse et nunc ac neque cursus tincidunt. Praesent non maximus ligula, vitae consectetur est. Duis volutpat ex eu feugiat blandit. Etiam hendrerit scelerisque sapien ac porttitor. Nulla non consectetur elit. Donec efficitur egestas felis eget gravida. Duis iaculis tempus diam in semper. Vivamus tempus elit et luctus facilisis. Vivamus semper ut lectus eget gravida. Sed sed viverra eros. Sed vehicula dignissim tortor non facilisis.

MOSKITIERY

 

Systemy moskitier ramkowych stanowią znakomite zabezpieczenie pomieszczeń przed owadami, insektami oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu powietrza i światła. Moskitiery są niezwykle odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych dzięki wytrzymałej ramie, wykonanej z ekstrudowanych profili aluminiowych oraz siatce wykonanej z włókna szklanego.

W swojej ofercie firma ALU-FACH posiadamy aż cztery systemy moskitier ramkowych: stałą, otwieralną, zwijaną i przesuwną.

 

MOSKITIERA RAMKOWA STAŁA

Montaż moskitiery ramkowej stałej wykonywany jest po zewnętrznej stronie ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu bezinwazyjnych obrotowych zaczepów, moskitierę można w szybki i łatwy sposób zamocować oraz zdemontować, utrzymując pełną funkcjonalność okien. Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych, które mogą być zaciskane lub skręcane. Do wyboru są również narożniki zewnętrzne tworzywowe, dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej. Moskitiery ramkowe naszej firmy umożliwiają współpracę z większością profili okiennych. Do montażu oferowane są zaczepy w pięciu wielkościach.

 

 

MOSKITIERA RAMKOWA OTWIERANA

Moskitiera ramkowa otwierana firmy ALU-FAC montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży za pośrednictwem zawiasów z samodomykaczem. Prosta konstrukcja zawiasów pozwala regulować napięcie sprężyny za pomocą klucza imbusowego. W dolnej części skrzydła moskitiery znajduje się płyta wypełniająca, która chroni siatkę przed uszkodzeniem podczas otwierania.

Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych, zaciskanych lub skręcanych przy pomocy wkrętów dociskowych. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy o większych gabarytach.

 

 

MOSKITIERA RAMKOWA PRZESUWNA

System moskitiery ramkowej przesuwnej ma głównie zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach tarasów, balkonów oraz ogrodów zimowych. Moskitiera ramkowa przesuwna montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży. Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną, których szeroki wybór pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach drzwi i okien z gwarancją bezkolizyjnej współpracy z roletami zewnętrznymi. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach.

 

 

MOSKITIERA ZWIJANA NIEZALEŻNIE

System moskitiery zwijanej niezależnie to doskonałe i niezwykle szczelne rozwiązanie zabezpieczające wnętrze przed obecnością insektów z możliwością zamykania i otwierania w dowolnej chwili. Dzięki zastosowaniu specjalnego zaczepu mamy możliwość regulacji wysokości domknięcia siatki. Montaż systemu do nadproża jest bardzo szybki i nieskomplikowany, co umożliwia zatrzask aluminiowy, który dodatkowo lakierowany jest pod kolor skrzynki. MZN to bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, które dzięki niewielkiej skrzynce doskonale wpasuje się doskonale w każdą wnękę.

 

 

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE Z MOSKITERĄ

Dodatkową propozycją są rolety zewnętrzne które mogą zostać wyposażone w zwijaną moskitierę chroniącą przed insektami, montowaną w tej samej skrzynce co roleta. Moskitiera porusza się w dodatkowej prowadnicy i jest wyposażona w uszczelkę szczotkową, zapewniającą szczelność. Opuszcza się ją ręcznie, a o prawidłowy naciąg dba mechanizm sprężynowy.

 

 

 

 

Kolory profili

Profile moskitery ramkowej stałej, moskitery ramkowej otwieranej oraz moskitery ramkowej

przesuwnej dostępne są pięciu kolorach. Poniżej przedstawiamy kolorystykę profili.